Rekrutacja do Przedszkola Bajadurka

trwa cały rok!

W roku szkolnym 2017/2018 postawiliśmy na program Kolorowy Start

Kolorowy start to kompleksowy cykl dla wszystkich etapów edukacji – od trzylatka po sześciolatka – którego autorem jest znana i ceniona przez nauczycieli wychowania przedszkolnego Wiesława Żaba-Żabińska. Cykl jest odpowiedzią na zmiany zachodzące obecnie w polskiej oświacie i został opracowany tak, aby korzystać mogły z niego zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i pięcio- oraz sześciolatki. Tym, co wyróżnia go na tle innych propozycji, są dodatkowe zeszyty przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, a także Książka zachęcająca do pracy grupowej.

Kolorowy Start – Trzylatek

Trzylatek to pierwsza część cyklu zbieżna tematycznie z poziomem czterolatków i starszych przedszkolaków. Dzieciom rozpoczynającym swoją edukacyjną przygodę w nabywaniu nowych doświadczeń i rozwijaniu umiejętności towarzyszą główni bohaterowie cyklu – trzyletnia Lena i jej psotny jamniczek Laluś. Bohaterowie cyklu rosną wraz z przedszkolakami.

Kolorowy Start – Czterolatek

Drugi poziom cyklu, powiązany tematycznie z poziomem przeznaczonym dla trzylatków oraz pięcio- i sześciolatków. Bohaterami pakietu jest znana z cyklu dla trzylatków dziewczynka Lena, jej psotny jamniczek Laluś i rudowłosy kolega Mikołaj. Bohaterowie cyklu rosną wraz z dziećmi i na jego drugim poziomie mają cztery lata.

Kolorowy Start – Pięciolatek i sześciolatek

Bohaterami cyklu są przedszkolaki – Lenka, właścicielka psotnego jamnika Lalusia, jej rudowłosy kolega Mikołaj oraz pozostałe dzieci z grupy, które indywidualnie i wspólnie bawią się i pracują. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne, a formuła cyklu w każdej grupie wiekowej jest podobna. Koncepcja pakietu oparta jest na aktywności, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania.
Treści Programu kolorowy start są zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego MEN po zmianach, które reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 czerwca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół

Przedszkole Bajadurka zaprasza na dodatkowe popołudniowe zajęcia wszystkie chętne dzieci do lat 10. Oferta zajęć:

• zajęcia na basenie
  • rytmika
  • taniec - zumba
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia sportowe
  • język niemiecki
  • zajęcia kulinarne
  • akademia twórczego myślenia
  • zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców ( wyjazdy na wycieczki, plenery, gospodarstwa agroturystyczne, wspólne ogniska, zabawy).

Harmonogram zajęć zostanie podany po utworzeniu się grupy (min.10 dzieci)

Zapisy na poszczególne zajęcia pod nr 606902158 lub 608353896 do dnia 10 września.

W przedszkolu, wychodząc naprzeciw Państwa zapotrzebowaniu, możemy zorganizować:

• kinderbale, czyli imprezy urodzinowe dzieci, nie tylko tych, które uczęszczają do „Bajadurki"
  • zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci w soboty, będące wsparciem dla rodziców pracujących w takie dni (po wcześniejszym ustaleniu z kierownictwem przedszkola)

Zapraszamy!